Największy konkurent oleju lnianego – olejek arganowy Nanoil

shutterstock_1066892714

Ma najwięcej ze wszystkich dostępnych olejów kwasów tłuszczowych – bo nawet 90% NNKT, głównie omega-3 i omega-6, które w oleju lnianym występują w doskonałych proporcjach. Czy taka doskonałość ma godnego zastępcę? Oczywiście! Jeśli odczuwasz monotonię w pielęgnacji włosów olejkiem lnianym, wypróbuj moc oleju arganowego na włosy – najlepszą jego jakość oferuje Nanoil. Może się okazać, że dopiero z „płynnym złotem z Maroka” odkryjesz, jak piękne mogą być Twoje włosy.

Olejek arganowy – dlaczego to większy hit niż olej lniany?

Zdrowotne właściwości lnianego oleju stawiają go na najwyższym miejscu na podium. W pielęgnacji przegrywa sromotnie w zestawieniu z olejkiem arganowym, który nie bez powodu jest najpopularniejszym olejem kosmetycznym świata. Jest niezwykły, a ten o najlepszej jakości certyfikowany i pozyskany z biosfery chronionej przez UNESCO w pełni zasługuje, by określać go mianem „płynnego złota z Maroka”. Olejek arganowy działa lepiej i szybciej przynosi doskonałe efekty w pielęgnacji. 

Kwasy tłuszczowe w oleju arganowym – siła i moc cząstek omega

Olej arganowy ma doskonały bilans kwasów tłuszczowych – dzięki temu pasuje do wszystkich włosów i każdego rodzaju cery. Zapewnia pielęgnację doskonalszą niż olej lniany, a wyjątkowa budowa i skład oleju arganowego sprawia, że jest on tak doskonały na skórę i włosy.

W triglicerolach oleju arganowego dominuje przede wszystkim kwas linolowy (29-36%) należący do wielonienasyconych kwasów z grupy omega-6. Mnóstwo tu również kwasu oleinowego (43-49%), który jest mononienasyconym kwasem z grupy omega-9.

Ponadto w oleju arganowym znajdują się także inne kwasy, które również mają pozytywny wpływ na skórę i włosy. Są to: kwas stearynowy (4-7%), linolenowy (<0,2%), palmitooleinowy (0,3-3%), behenowy (<0,2%), palmitynowy (11-15%), arachidonowy (<0,5%), mirystynowy (<0,1%).

Najlepszy olej arganowy – tylko od Nanoil

Dlaczego olej arganowy może mieć różną jakość? Decyduje o tym przede wszystkim rejon, z którego pochodzi (tylko biologicznie czyste tereny Maroka, wpisane na światową listę UNESCO są pewnym źródłem oleju arganowego o najlepszej jakości). Warto pamiętać, że drzewa arganii żelaznej to endemity – każdy inny rejon ich uprawy nie da tak doskonałego oleju arganowego. Dzięki temu zachowuje maksymalne stężenie wszystkich cennych składników: od kwasów tłuszczowych, przez witaminę E w dużych ilościach, aż po skwalan, butyrospermol i karoteny. Warto wiedzieć, że to zaledwie kropla w morzu wszystkich aktywnych składników zawartych w Nanoil. Olejek arganowy najwyższej jakości to około 100 różnych substancji, korzystnie wpływających na wygląd i zdrowie włosów oraz skóry. Jest on czysty, organiczny i nierafinowany, więc ma najwyższą jakość kosmetyczną. 


olejek arganowy Nanoil

Olej Arganowy Nanoil na włosy – jak stosować, by mieć najlepsze efekty?

Włosy to jedna z domen oleju arganowego. Żaden inny olej tak „skrupulatnie” nie poprawia ich jakości i nie regeneruje w takim stopniu, co olej arganowy. Szereg składników aktywnie wspierających wzrost, wzmacniających cebulki i poprawiających strukturę każdego włosa to rezultaty, które miło zaskakują. Dzięki olejkowi arganowemu od Nanoil ma szansę uzyskać upragnione efekty i włosy piękniejsze, niż mogłaś sobie wymarzyć.

Już po pierwszym zastosowaniu olejku arganowego Nanoil różnica w „jakości” włosów jest odczuwalna: stają się gładkie, miłe w dotyku, idealnie nawilżone, nie plączą się, błyszczą i są pełne witalności. Regularne stosowanie oleju to mniej włosów na szczotce, większa odporność na niszczenie, szybszy ich wzrost i zdrowie oraz moc.

Jak nakładać olejek arganowy, aby uzyskać najlepsze efekty? Przynajmniej raz w tygodniu nakładaj go jak tradycyjną maseczkę na włosy i skórę głowy. Najlepiej, jeśli je nawilżysz lub umyjesz przed aplikacją. Olej zmyj delikatnie szamponem (jeśli to konieczne, umyj włosy dwa razy). Spłucz i wystylizuj fryzurę. Efekt przerośnie Twoje oczekiwania.

Olej arganowy w kosmetyce – działanie, właściwości, efekty

Olej arganowy od Nanoil to uniwersalny, kosmetyk o doskonałym działaniu. Całkowicie odmieni Twoje spojrzenie na pielęgnację! Jakich efektów w pielęgnacji możesz się spodziewać?

  • Silne działanie antyoksydacyjne olejku oraz ochrona struktur skóry wynika z wysokiej zawartości witaminy E, związków fenolowych oraz karotenoidów.
  • Obecne w oleju nienasycone kwasy tłuszczowe i skwalen odpowiadają za regenerację bariery hydrolipidowej naskórka i uzupełniają poziom związków tłuszczowych w skórze, w tym ceramidów (istotny cement komórkowy), co skutecznie poprawia nawodnienie i elastyczność skóry.
  • Kwas oleinowy sprzyja także penetracji w głąb skóry składników aktywnych naturalnie obecnych w oleju i tych dodanych do kosmetyku.
  • Skwalen odgrywa też istotną rolę w biosyntezie witaminy D, która jest jedną z ważniejszych, wzmacniających i upiększających witamin.
  • Olejek arganowy zawiera też sterole roślinne (w tym dużo spinasterolu). Substancje te polepszają krążenie podskórne, wzmacniają cebulki, hamują wypadanie włosów, przyspieszają ich wzrost i nasilają podziały komórkowe w macierzy włosa. Dzięki temu mogą one rosnąć mocne, grube, błyszczące i piękne.
  • Flawonoidy zawarte w oleju arganowym Nanoil hamują procesy starzenia oraz chronią przed promieniowaniem UV.

Więcej o olejku arganowym w pielęgnacji włosów i ciała? Odwiedź stronę https://nanoil.pl/olej-arganowy

olejek arganowy nanoil